Kompresuj wideo

Kompresor wideo online w celu zmniejszenia rozmiaru pliku

  Wybierz plik
Załadowany typ pliku:
Wybierz typ pliku:

Konwersja w trzech krokach

 1. Załaduj plik
 2. Wybierz docelowy rodzaj pliku
 3. Pobierz plik!
Szanujemy twoją prywatność! Twoje połączenie jest szyfrowane w 256 bitach.
Polityka prywatności
Dodaj Konwerter-online.pl do zakładek
Reklama:

Jeśli chcesz wysłać film lub osadzić go w swojej witrynie, może być konieczne zmniejszenie dużego pliku wideo. Konwerter-Online.pl kompresuje wideo w trzech krokach:

Jak mogę zmniejszyć wideo online?

 1. Prześlij swój plik wideo za pomocą przycisku „wybierz plik”.
 2. Wybierz format docelowy (zwykle .mp4 to dobry wybór)
 3. Kliknij „Kompresuj wideo!”

Pobieranie rozpocznie się automatycznie na następnej stronie zaraz po zakończeniu konwersji. Plik można następnie znaleźć w folderze pobierania.

Które formaty wideo można zmniejszyć?
Konwerter-Online.pl obsługuje obecnie redukcja różnych formatów wideo, w tym następujące: .mp4, .wmv, .mov, .3gpp, .avi, VOB, mpg, mpeg, gif, .mkv. flv, .webm.

Kompresowanie wideo wykorzystuje różne technologie. Najważniejszym czynnikiem kompresji wideo jest rozdzielczość i tzw. Kodek. Te dwa aspekty dotyczą głównie części wideo filmu. Rozmiar części audio (tj. Dźwięk wideo) wpływa głównie na szybkość transmisji, kodek i liczbę kanałów. Na przykład wideo może zawierać dźwięk stereo (dwa kanały) lub dźwięk przestrzenny (cztery lub więcej kanałów).

Poniżej omówiono szczegółowo poszczególne aspekty:

Jak rozdzielczość wideo wpływa na rozmiar pliku?

Rozdzielczość jest kwadratowa w rozmiarze wideo. Oznacza to, że wideo w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli) zajmuje cztery razy rozmiar pliku w about – ponieważ liczba pikseli (iloczyn rozdzielczości) jest cztery razy wysoka.

W jaki sposób liczba klatek na sekundę wpływa na rozmiar pliku wideo?

Szybkość klatek jest liniowa w rozmiarze pliku wideo. W konkretnym przykładzie wideo przy 60 fps (klatek na sekundę) powoduje dwukrotne zwiększenie rozmiaru pliku wideo przy 30 fps.

W jaki sposób format kodeków / plików wpływa na rozmiar wideo?

Kodek jest również bardzo ważny dla ostatecznego rozmiaru pliku wideo. Im lepszy kodek może kompresować wideo, tym mniejszy będzie plik. Tutaj, podobnie jak .H264 i .h265 wielki poczyniono postępy, tak że z nowszych kodeków znacznie mniejsze pliki mogą zostać osiągnięte przy jednoczesnym utrzymaniu jakości w ostatnich latach z kodekami.

Konwerter-Online.pl ma już najlepsze możliwe założenia dotyczące rozdzielczości, liczby klatek na sekundę i kodeka. Jeśli nie zmienić ustawienia tak, film pozostaje w swojej pierwotnej jakości i tylko obraz i Toncodecs być zoptymalizowane pod kątem uzyskania najlepszych rezultatów w odniesieniu do jakości i do uzyskania możliwie najmniejszym rozmiarze pliku.

8.1/10(2927 głosy)

Samouczek-wideo: Kompresuj wideo

Dzięki Konwerter-online.pl przekonwertujesz plik jednego typu na inny. My zadbamy o Twoją prywatność i zajmiemy się plikami. Dodatkowo, nie musisz się rejestrować na konwerter-online.pl. Oferujemy usługę w przeglądarce, więc nie ma znaczenia, czy używasz systemu Windows, Aplle OSX czy Linux.

1 komentarz

 1. ises
  22. kwietnia 2019

  Super program gorąco polecam…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
X